O kavárně

Příběh kavárny Cottee začal jedním dětským snem. Trvalo mnoho let, než se proměnil ve skutečnost. Až do současné doby jsem neměl dostatek zkušeností a hlavně odvahy na to, abych svůj velký sen zrealizoval. Před kavárnou jsem se zabýval marketingem a v roce 2016 jsem se stal spoluzakladatelem reklamní agentury OffSign.cz. Dva roky poté nadešel čas na plnění snu. Je podzim roku 2018 a konečně jsme po několika měsících našli vhodné místo pro první kavárnu Cottee, které je jedinečné. Než se toto místo objevilo, měli jsme dostatek prostoru přemýšlet nad konceptem, designem a vším, co je před otevřením kavárny zapotřebí. Protože mám rád originalitu a jedinečnost, chtěl jsem, aby i má první kavárna byla něčím odlišná od většiny běžných kaváren.

Velice rád ve volném čase cestuji a ještě raději ochutnávám lokální speciality vč. kobylek v Thajsku nebo kuřecích pařátů na Bali. Při jedné z návštěv Jihovýchodní Asie jsem narazil na velice osvěžující nápoj – kávu s čajem, který jsem si zamiloval a pravidelně ho vyhledával.

Při vymýšlení vhodného konceptu jsem si na drink vzpomněl a rozhodl se ho zkusit připravit. Uvařil jsem cejlonský čaj a do šálku přilil čerstvé espresso. Byl jsem překvapen chutí, která byla výrazně kávová s příjemným čajovým aftertastem. „To je přesně ono, to chci ve své kavárně připravovat“, řekl jsem si. Nápoj jsem nazval Cottee – spojení kávy (coffee) a čaje (tea).

Přijměte mé pozvání a přijďte ochutnat svůj první šálek jedinečného Cottee.

 

Jiří Vrána, tvůrce Cottee